Radosna zabawa w Parku Magrysia

Niedzielne popołudnie na długo pozostanie w pamięci dzieci uczestniczących w Pikniku Rodzinnym w Handzlówce. Niedzielne popołudnie na długo pozostanie w pamięci dzieci uczestniczących w Pikniku Rodzinnym w Handzlówce.

Niedzielne popołudnie na długo pozostanie w pamięci dzieci uczestniczących w Pikniku Rodzinnym w Handzlówce. Wydarzenie było pełne niespodzianek dla najmłodszych.

                Dzięki wsparciu samorządu województwa podkarpackiego uczestnicy pikniku mogli bezpłatnie korzystać z wielu atrakcji m.in. parku linowego, dmuchawców oraz samochodzików, zabaw animacyjnych czy przyśpieszonego kursu Zumby. Dzieci miały też zapewnione malowania twarzy, konkursy z nagrodami, pokaz giga baniek mydlanych, przejażdżki konnych i pokaz robienia rzeźby z drewna za pomocą piły motorowej.

                Bezalkoholowy Piknik Rodzinny w Handzlówce zorganizowano w ramach projektu „Razem dla rodziny- piknik, zabawa, profilaktyka” realizowanego przez Stowarzyszenie Razem dla Wsi Łańcuckiej oraz Akademię Rozwoju Społecznego. Dlatego wydarzenie połączono z kampanią edukacyjną, która dzięki wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Handzlówce, Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  nie ograniczyła się jedynie do kwestii niebezpieczeństw związanych ze spożywaniem alkoholu, ale również bezpieczeństwa ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy.

                Dla uczestników zorganizowano stoiska. Harcerze pomogli przygotować punkt medyczny, w którym mierzyli ciśnienie i sprawdzali poziom cukru we krwi. Policjanci za pomocą alko-googli  uświadamiali jak niebezpieczne jest wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, a miłośnicy sportów motorowych mogli z bliska pooglądać samochody rajdowe Musz Team.

                Patronat Honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, a samorząd reprezentował wicemarszałek Stanisław Kruczek odpowiedzialny m.in. za politykę społeczną. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele gmin Łańcut – wójt Zbigniew Łoza oraz Orły (pow. przemyski) – sekretarz Jan Janusz.

                Organizatorami Pikniku byli samorząd wsi Handzlówka i Centrum Kultury Gminy Łańcut, przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łańcucie, Komendą Powiatową Policji w Łańcucie, Ochotniczą Strażą Pożarną w Handzlówce, Biblioteką i Ośrodkiem Kultury w Handzlówce, Kołem Gospodyń Wiejskich w Handzlówce, XII Wielopoziomową Drużyną Harcerską oraz Gościńcem Nad Sawą.

Czytany 2311 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 sierpień 2017 23:03

Napisz do nas!