WWyciąg narciarski Staś

Przy Schronisku STAŚ działa wypożyczalnia sprzętu sportowego i turystycznego. W zimie można tu wypożyczyć narty, deski snowboardowe, kaski, buty, natomiast w lecie rowery oraz deski. Przy Schronisku STAŚ działa wypożyczalnia sprzętu sportowego i turystycznego. W zimie można tu wypożyczyć narty, deski snowboardowe, kaski, buty, natomiast w lecie rowery oraz deski.

Wyciąg orczykowy z trasą zjazdową o długości 450 metrów. Atuty wyciągu: dostosowany do umiejętności każdego narciarza, dobrze przygotowana trasa zjazdowa, oświetlenie umożliwiające zabawę na stoku także po zmierzchu, łatwy dojazd drogą wojewódzką Łańcut-Dynów, a następnie Gościńczykiem, parking oraz zaplecze m.in. gastronomia, toalety, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego (m.in. narty, kaski, buty, deski, sanki).

Istnieje możliwości zorganizowania zajęć na stoku, dla osób które nigdy nie jeździły na nartach lub chcą poprawić swoje umiejętności pod okiem instruktora. Z wyciągu można korzystać także w lecie zjeżdżając tzw. mountainboard czyli na desce z kołami będącej odpowiednikiem deski snowboardowej.

Zlokalizowane przy wyciągu narciarskim schronisko od 2016 r. czynne także w sezonie letnim. W zimie jest zapleczem dla miłośników sportów zimowych, przytulnym miejscu w którym można się zagrzać, skorzystać z toalety, zamówić przekąski oraz zimne lub ciepłe napoje. Przy schronisku funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

W sezonie letnim (maj-wrzesień) jest czynne w weekendy, miłośnicy pieszych i rowerowych wycieczek mogą zakupić tu napoje i przekąski, wypożyczyć rowery, odpocząć i skorzystać z toalety. W Schronisku STAŚ można także zamówić nocleg dla maks. 12 oraz zorganizować imprezę okolicznościową dla maks. 50 osób.

Czytany 4818 razy
Więcej w tej kategorii: Stadnina Koni „Hucuły Team” »