Ukazał się folder promujący walory turystyczne Handzlówki

„Handzlówka - smak i zdrowie” to publikacja dla każdego, kto ceni piękne widoki, lubi tradycyjną kuchnię i poszukuje warunków do pieszych czy też rowerowych wędrówek. „Handzlówka - smak i zdrowie” to publikacja dla każdego, kto ceni piękne widoki, lubi tradycyjną kuchnię i poszukuje warunków do pieszych czy też rowerowych wędrówek.

„Handzlówka - smak i zdrowie” to publikacja dla każdego, kto ceni piękne widoki, lubi tradycyjną kuchnię i poszukuje warunków do pieszych czy też rowerowych wędrówek.

                Folder ukazał się w pierwszy dniach sierpnia, a czytelnicy mieli okazję zapoznać się z nim podczas niedawnego Pikniku Rodzinnego. Premiera była też okazją do podsumowania projektu „Produkt Turystyczny Handzlówka” realizowanego od września 2016 r. dzięki wsparciu Fundacji PZU. Zatem o czym można przeczytać w publikacji? Dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek rowerowych może być przydatna mapa turystyczna Handzlówki, na której zarysowano dwie trasy spacerowo-rowerowe wytyczone pomiędzy malowniczymi pagórkami, na drogach o niskim natężeniu ruchu. Na mapie są oznakowane miejsca opisane na kolejnych stronach m.in. punkty postoju, schronisko,  punkty widokowe, muzeum, stadnina koni oraz wyciąg narciarski.

                Nazwy tras „Zachodnia” i „Wschodnia” nawiązują do części sołectwa przez którą przebiegają. Pierwsza (nazywana też solarną ze względu na znajdującą się przy niej ładowarkę urządzeń mobilnych, zasilaną słońcem) została wytyczona w 2016 r. Przebiega po południowo-zachodniej części sołectwa, częściowo pokrywa się z Gminną Trasą Rowerową oraz Szlakiem Historycznym im. płk. Lisa Kuli. Natomiast Trasa Rowerowa „Wschodnia” wiedzie m.in. wokół najwyższego wzgórza powiatu łańcuckiego – Patrii, częściowo przebiega przez teren miejscowości Husów. Pokonanie jej na rowerze wymaga sporo wysiłku i odpowiedniego sprzętu.

                Władze sołectwa podkreślają, że prace nad znakowaniem Trasy Rowerowej „Wschodniej” oraz montażem przy niej elementów małej architektury jeszcze trwają i powinny zakończyć się we wrześniu br.

                Folder jest owocem dobrej współpracy i zaangażowania miejscowych środowisk: przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, samorządu wiejskiego oraz Niepublicznego Gimnazjum w Handzlówce. Wyżej wymienieni od kilku lat wspólnie pracują nad wykorzystaniem i wypromowaniem potencjału turystycznego naszej miejscowości.

                „Handzlówka - smak i zdrowie” jest dostępna m.in. w punktach świadczących usługi turystyczne w Handzlówce (Gościniec Nad Sawą, Wyciąg Narciarski STAŚ itd.),  wkrótce będzie można ją pobrać ze strony handzlowka.com.pl z zakładki turystyka.

Informacja prasowa

Czytany 2146 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 sierpień 2017 19:20

Napisz do nas!