KKrzysztof Pelc

Prace pana Krzysztofa można spotkać na wystawach i kiermaszach zarówno w kraju jak i za granicą Prace pana Krzysztofa można spotkać na wystawach i kiermaszach zarówno w kraju jak i za granicą

Krzysztof Pelc to utalentowany artysta, dla którego rzeźba jest pasją. Jego prace można spotkać na wystawach i kiermaszach zarówno w kraju jak i za granicą. Chętnie tworzy rzeźby o tematyce religijnej np. figury Chrystusa Frasobliwego lub Maryi, płaskorzeźby Świętej Rodziny, Maryi, Jana Pawła II oraz krzyże. Nie jest mu obca tematyka inna niż sakralna, Krzysztof Pelc wyrabia pamiątkowe tablice na zamówienie m.in. orkiestr, straży pożarnych, szkół, stowarzyszeń i innych podmiotów.

W okresie wielkanocnym dużym powodzeniem cieszą się formy na baranki z masła wykonywane z drzewa jaworowego. Foremki są bardzo precyzyjnie dopracowane, mają różne wielkości i wzory do formy dołączona jest instrukcja obsługi. Maślany baranek z Handzlówki jak się jednak okazało jest znany w wielu miejscach w Polsce, a nawet za granicą.

Czytany 2724 razy